Osobnosti v psychotronice (ČR)

RNDr. Milan Rýzl  

- (1928) 

- studoval fyziku a chemii na Karlově univerzitě. V roce 1963 byl jmenován Corresponding Research Associate parapsychologické laboratoře při Duke University v Durhame (Severní Karolína), kterou založil zakladatel americké parapsychologie J. B. Rhine

V roce 1963 také obdržel cenu William McDougall Award for the Distinguished Work in Parapsychology. V roku 1967 emigroval do USA a rok pracoval v parapsychologickém ústavu v Durhamu v Severní Karolíně. 

V roce 1968 se přestěhoval do San José v Kalifornii, kde žije dosud. Během svého pobytu v USA přednášel na více než padesáti univerzitách a colleges, v posledních letech např. na University of California (Santa Barbara), San Diego State Univerzity, John F. Kennedy University (Orinda, California), Duke University, San Jose State University, University of California), kde byly jeho kurzy součástí běžného universitního studia. 

Je autorem řady knih, o parapsychologii, které byly vydány v deseti jazycích. Například: Parapsychologie: Facis and Prospects (Parapsychologie: fakta a perspektivy), How to Develop ESP (Jak se naučit ESP), Hypnosis and ESP (Hypnoza a ESP), How to Use More of Your Mind (Jak lépe využít schopnosti lidské mysli), Death... and After? (Smrt... a co je potom?), Tajemství věštíren, The Search of God (Hledání Boha), kde analyzuje světová náboženství z hlediska parapsychologie.