Osobnosti v psychotronice (ČR)

Wolf Grigorjevič Messing

Wolf Messing se narodil 10. srpna 1899 v malém městečku Gora Kalvaria poblíž Varšavy, na tehdejším území carského Ruska. Messingova rodina, jak sám říká ve své autobiografii, byla "hořce chudá, ale silně věřící." Ve svých šesti letech byl mladý Wolf schopen recitovat zpaměti téměř celý talmud. Svou mimořádnou pamětí byl předurčen ke dráze rabína. Jeho vlastní rodina byla tímto rozhodnutím velmi potěšena, ale Wolf nebyl ještě úplně rozhodnut tuto šanci brát vážně. Tehdy se mu přihodil první zázrak v životě.

Když jej otec poslal ke kramáři pro balíček cigaret, bylo již šero a veranda jejich domku byla zahalena do naprosté tmy. Náhle se na schodech objevila tmavá postava zahalená do bílého roucha. "Můj synu. Přináším ti poselství, abych ti předpověděla budoucnost. Jdi do školy! Nebe bude mít ze tvých modliteb velkou radost." Tak rychle, jak se vize objevila, i zmizela. Je těžké odhadnout vliv, který měla tato slova na mystickou fantazii mladého Wolfa. Bylo to jako blesky a hromobití. Chlapec tehdy padl na zem a zůstal ležet v bezvědomí. Po tomto podivném zážitku již neodporoval a začal  poslušně navštěvovat rabínskou školu v sousedním městě. V jedenácti letech se však ozvala jeho nepokojná duše. Nespokojený se životem plným motliteb se sebral a s osmi kopejkami v kapse se vydal do neznámého velkého světa. Nastoupil do prvého příhodného vlaku. V poloprázdném vagónu vlezl pod lavici a ihned usnul. Netrvalo dlouho a byl probuzen průvodčím, který chtěl pochopitelně vidět lístek. Wolf samozřejmě nic takového neměl a proto s určitou nervozitou odtrhl ze starých novin kousek papíru a podal jej muži stojícímu nad ním. Plnou silou své mysli se přál, aby ten kus starého papíru považoval průvodčí za platný  lístek. Průvodčí chvilku útržek nedůvěřivě prohlížel a otáčel v rukou. Bylo potřeba se soustředit ještě více! Vnutit mu svou vůli! Úsilí bylo náhle korunováno úspěchem. Průvodčí se usmál, vrátil mladému Messingovi "jízdenku" a zeptal se ho, proč leží pod lavicí, když není černý pasažér. Tehdy to bylo poprvé, kdy Wolf Messing použil síly své sugesce.

Stalin věděl o Messingových údajných schopnostech projektovat své myšlenky do mozku jiných osob a současně kontrolovat nebo zatemnit jejich vlastní myšlenky. Proto nařídil přísné objektivní odzkoušení Messingova talentu. Wolf Grigorjevič měl spáchat "psychickou" bankovní loupež a přinést z moskevské banky, kde vůbec nebyl znám, sto tisíc rublů.

"Šel jsem k pokladníkovi a podal mu prázdný papír, vytržený ze školního sešitu," vzpomíná Messing ve své autobiografii. "Pak jsem otevřel aktovku a položil ji na pokladní pult." Tak, jako v mládí ve vlaku, dal Wolf pokladníkovi myšlenkový příkaz k výplatě velké sumy peněz. Postarší pokladník se díval na papír, jako by to byl příkaz k platbě. Otevřel sejf, vyndal z něho požadovanou částku a podal ji "zákazníkovi". Messing vložil peníze do otevřené aktovky a poodešel ke dvěma oficiálním Stalinovým svědkům dohlížejícím na experiment. Zakrátko, kdy spokojeně mohli konstatovat, že se vše zdařilo, vrátil se Messing k pokladníkovi. Když začal s vracením balíčků bankovek, zíral pokladník v úžasu nejprve na něj, pak na prázdný papír na svém stole a zhroutil se. Dostal srdeční záchvat.

Jako další zkoušku nařídil Stalin experiment, který byl z diktátorova hlediska ještě zajímavější. Messinga přivedli do důležitého centra vládního úřadu v Kremlu a nařídili třem různým skupinám stráží, aby mu za žádných okolností nedovolili opustit místnost i budovu.

"Tento příkaz jsem vyplnil bez jakékoliv námahy," píše Messing. "Jakmile jsem vyšel na ulici, nemohl jsem odolat pokušení obrátit se a zamávat nahoru do oken vysokého státnímu úředníkovi, který se díval na ulici".

Autentičnost těchto zpráv potvrzuje skutečnost, že byly publikovány v sovětském oficiálním ateistickém časopisu Nauka i religia.

Další úkol, který Messingovi zadal, zněl velmi prostě: "Přijď do mé rezidence v Kuncevu."  O to těžší byla ale realizace diktátorova přání. Stalinova osobní chata byla dnem i nocí pečlivě střežena příslušníky KGB a stráže se neustále pohybovaly v nejbližším okolí nejvyššího velitele. Bez zvláštního povolení bylo zcela vyloučeno, aby se kdokoli ke Stalinovi přiblížil. Několik dní poté, když diktátor seděl u svého pracovního stolu, vstoupil z venku do rezidence štíhlý černovlasý muž a Stalinova tělesná stráž mu s respektem ustoupila z cesty. Muž prošel kolem několika místností a stanul před otevřenými dveřmi Stalinovy pracovny. Generalissimus se na něj udiveně zadíval. Byl to Wolf Messing.

"Vsugeroval jsem strážím, že jsem Berija," vysvětlil tehdy Messing. Holohlavý a malý Lavrentij Berija, šéf KGB, byl častým a pochopitelně respektovaným hostem u Stalina. Messing se svými kučeravými vlasy se mu v ničem nepodobal.

Stalin byl Messingovými schopnostmi velmi potěšen a dovolil jasnovidci volný pohyb po celém území Sovětského svazu.

Tyto události se odehrály tři roky po tom, co byl Wolf Grigorjevič Messing zatčen na přímý Hitlerův příkaz na varšavské ulici příslušníkem gestapa. Nacistický vůdce byl rozzuřen Messingovou předpovědí svého konce v případě, že své expanzivní zájmy obrátí na východ, a vypsal na jasnovidcovu hlavu odjněnu dvěstě tisíc říšských marek. Messing ležel po výslechu zbitý a v krvi na úřadovně gestapa a bylo mu zcela jasné, že když okamžitě nepoužije svých mimořádných schopností a neuprchne, bude to znamenat jeho jistý a brzký konec. Zkoncentroval své myšlenky a přinutil svou vůlí všechny gestapáky shromáždit se ve vzdálené místnoti. Neodolatelnému pokušení tam odejít podlehli všichni, velitel i stráže před vchodem. Ještě té noci dosáhl Messing sovětských hranic.

Wolf G. Messing předpověděl Stalinovi již v roce 1940 konec války na začátek května 1945. A ruské tanky v Berlíně. Možná právě tyto skutečnosti ovlivnily některá další Stalinova rozhodnutí.

Diktátoři nebyli jedinými, kteří se zajímali o významné schopnosti polského jasnovidce. V roce 1915 pozval Wolfa Messinga do svého vídenského bytu Albert Einstein. Tam byl představen další slavné osobě - zakladateli psychoanalýzy Sigmundu Freudovi. Na základě překvapujících výsledků provedených experimentů pak Freud prohlásil, že kdyby se narodil podruhé, věnoval by se pouze výzkumu parapsychologie.

Jedním z úkolů, které oba slavní muži Messingovi dávali, byl i myšlený nevyřčený Freudův příkaz: "Jdi do koupelny a tam v malé skřínce vezmi pinzetu a s tou potom vytrhni Einsteinovi tři vousy." Messing nalezl rychle pinzetu, přišel k Einsteinovi a vysvětlil mu, jaký příkaz dostal. Einstein se smál a dovolil mu vousy vytrhnout.

V následujících  deseti letech pak Messing procestoval celý svět. Mezi jinými navštívil Japonsko, Jižní Ameriku, Austrálii a Indii. V roce 1927se setkal s Ghándím, který také neodolal tomu, aby s jasnovidcem úspěšně neexperimentoval.

Několik let potom strávil Messing v rodném Polsku, kde se intenzívně věnoval jasnovidectví, telepatii a čtení myšlenek. Často byl používán jako detektiv. Jednou si jej najal hrabe Czartoryski, který již několik měsíců za pomoci policistů a detektivů zcela bezvýsledně hledal cenné rodinné šperky. Nabídl Messingovi za jejich náležení dvě stě padesát tisíc zlotých. V zámku jasnovidec během krátké chvíle šestým smyslem šperky v hodnotě osm set tisíc zlotých nalezl v hračce, která patřila malému synovi jednoho ze sloužících.

V podobných líčeních neuvěřitelně bohatého Messingova života by bylo možné jisté pokračovat. Nicméně pravdou zůstává, že do dnešní doby nebylo tyto, ani obdobné paranormální fenomény vysvětleny, a bohužel - fakta bez teorie zůstávají pouhým chaosem. Sám Wolf Grigorjevič Messing v této souvislosti prohlásil, že přijde doba, kdy člověk všechny tyto jevy pochopí. Neexistuje nic mimořádného, pouze to, co ještě není známo. A s tím nelze než souhlasit.

W. Messing zemřel v Moskvě roku 1984.

Připravil -ms-

Gemma 1/1991