Osobnosti v psychotronice (ČR)

Jeanne Dixonová

Jednoho dne roku 1952 po ranní mši měla zbožná manželka pozemkového makléře z Washingtonu Jeane Dixonová vidění. Před mariánskou soškou se jí zjevil letopočet 1960, hnědovlasý a modrooký muž zářící mládím, Bílý dům a nad ním černý mrak. Poselství z jiného světa rozluštila vnitřním hlasem: roku 1960 bude zvolen presidentem Spojených států mladý muž s hnědou kšticí a před skončením svého funkčního období bude zavražděn.

 Po čtyřech letech svěřila Jeane svou věštbu reportéru týdeníku Parade, který ji uveřejnil 13. května 1956. A po čtyřech dalších letech byl do Bílého domu skutečně zvolen mladý modrooký muž s hnědou čupřinou - John F. Kennedy. Po jeho zvolení pronásledovalo Jeanu hrozivé vidění stále častěji. Černý mrak nad Bílým domem "se zvětšoval a klesal". Na podzim roku 1963, kdy se Kennedy rozhodl navštívit jižní státy, bouřila Jeane na poplach u domovních dveří Kay Halleové, přítelkyně Kennedyho rodiny. Zapřísahala ji, aby presidentovi cestu rozmluvila: "Bude tam zavražděn". Kay Halleová však nechtěla presidenta obtěžovat věštbami. Kennedy odjel do Dallasu. 22. listopadu 1963 obědvala Jeane Dixonová s přítelkyněmi ve washingtonském hotelu Mayflower. Jedla bez chuti a mlčela. "Proč nejíte?" ptala se jí jedna starší dáma. Jeane: "Jsem neklidná, presidenta dnes potká něco strašlivého". Za několik minut rozhlas oznámil, že byl na presidenta spáchán atentát. 

Předtucha vraždy v Dallasu nebyla prvním důkazem Jeanina šestého smyslu. Už léta ji lidé považovali za "nejslavnější jasnovidku Washingtonu". Presidentu Rooseveltovi, který ji jednou na podzim roku 1944 pozval do Bílého domu, po dlouhém naléhání předpověděla, že do šesti měsíců zemře. (Roosevelt zemřel v dubnu 1945). Herečku Carolu Lombardovou varovala před "nebezpečnými šesti týdny v roce 1942" a radila jí, aby v tuto dobu necestovala letadlem. Carol přesto letěla a při letecké katastrofě přišla o život. V roce 1945 předpověděla Jeana na měsíc přesně rozdělení Indie, které se pak uskutečnilo v červnu 1947. Za války jednou Jeane zapřísahala svého muže, aby neletěl do Chicaga. Muž poslechl. Před Chicagem se jeho letadlo zřítilo. Nevěřícímu Winstonu Churchillovi předpověděla v květnu 1945 porážku ve volbách, kterou celý svět považoval za vyloučenou. Churchill volby opravdu prohrál. Jeane Dixonová předpovídala většinou pohromy. Naštěstí se všechny nesplnily. Předpověděla například, že třetí světová válka vypukne roku 1958. Občas však předpoví i něco dobrého. Bohužel se však nesplnila věštba "V roce 1999 bude na celém světě mír." A dále: "Dítě, které se narodilo 5. února 1962 rolnické rodině na Blízkém východě, od základu přetvoří svět." 


Z archivu KPUFO